Çarşamba , Ağustos 12 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 17 Nisan’dan Bu Yana Vaka Görülmeyen KKTC’de Vaka Sayısı 3 Oldu

17 Nisan’dan Bu Yana Vaka Görülmeyen KKTC’de Vaka Sayısı 3 Oldu

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, yaptığı açıklamada, dün 569 Koronavirüs testinin yapıldığını ve 2 pozitif vakanın tespit edildiğini bildirdi. Pilli, vakalardan birinin ülkeye havayolu ile gelen TC uyruklu bir kişi, diğerinin ise yine havayolu ile gelen Kazakistan uyruklu bir kişi olduğunu belirtti.

Pilli, 17 Nisan’dan bu yana vaka görülmeyen ülkede, çarşamba günü 1 pozitif vaka ile birlikte vaka sayısının 3’e çıktığını ve ülkede toplam vaka sayısının ise 111 olduğunu kaydetti.

Bakan Pilli, Kazakistan’ın C gurubunda yer alan ülkeler arasında olması nedeniyle bu kişinin zaten karantina altında olduğunu, yapılan PCR testinin pozitif olarak belirlenmesinin hemen ardından, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Karantina Bölümüne alınarak tedavisine başlandığını açıkladı.

TC uyruklu kişinin de KKTC’de yapılan PCR testinin pozitif çıkmasının ardından, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Karantina Bölümüne alınarak tedavisine başlandığını söyleyen Bakan Pilli, pozitif çıkan TC uyruklu kişinin temaslı takibinin yapıldığını, Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslılarının tespit edildiğini ve gözlem altına alınmaya başladıklarını kaydetti.

Halkın bu dönemde kurallara uyması gerektiğini yineleyen Pilli, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini vurguladı.

2 Temmuz tarihi itibarıyla Covid-19 genel durumu  şöyle;

“Yapılan Test Sayısı: 569 ; saptanan Pozitif Vaka Sayısı: 2; İyileşip Taburcu Edilen Vaka Sayısı-yok ; Kaybedilen Vaka Sayısı- yok;  Yapılan Toplam Test Sayısı- 38.820 ; Toplam Vaka Sayısı- 111 ; İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 104 ; Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 3 ; Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 4 ; Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı- yok “

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Devlet Emlak Ve Malzeme Dairesi Müdürlüğü’ne Mustafa Başarı Atandı

Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürlüğü’ne Mustafa Başarı atandı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, Mustafa Başarı’nın atamasının, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir