Pazar , Ağustos 9 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Pilli’den “Tedirgin Değil”, “Tedbirli Olun” Çağrısı

Sağlık Bakanı Pilli’den “Tedirgin Değil”, “Tedbirli Olun” Çağrısı

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin yüksek riskli ülkelerden KKTC’ye karantinasız giriş kararının iptali ve yürütmenin durdurulmasıyla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’ne yaptığı ara emri başvurusu için Başsavcılık bugün itiraz dosyaladı. İtiraz dosyalanan davaya katılan Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaptığı açıklamada, Tedirgin Değil, Tedbirli Olun” çağrısı yaparak, maske takar, sosyal mesafeyi korur, hijyen kurallarına uyarsak riski yüzde 90 azaltmış oluruz. bu kurallara uyarsak bulaş olacağını sanmıyorum” dedi.

Pilli, pandeminin  dünyada devam ettiğini ve ilelebet kapalı kalınamayacağını ifade ederek, açılım süreciyle birlikte vaka görülebileceğini bildiklerini ve tedbirleri halkın sağlığını riske atmayacak şekilde düzenlemeye devam edip, vakaların topluma dağılmaması için dikkatle çalıştıklarını kaydetti.

Pilli, “Pandemi hastanemizin olmaması sağlık sistemimizin olası bir salgına hazırlıklı olmadığı anlamına gelmez. Yatak sayımız artırıldı, cihazlar hazır, personel güçlendirildi, testler çoğaltıldı” şeklinde konuştu.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Töre: “Erenköy’de Destan Yazan Mücahitler ve Türk Jetlerinin Kıbrıs Türk Halkının Direnişine ve Varoluşuna Can Katmıştır”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Erenköy’de destan yazan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir