Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Marketler Birliği Uyulması Gereken Tedbirleri Hatırlattı

Marketler Birliği Uyulması Gereken Tedbirleri Hatırlattı

Marketler Birliği Başkanı Fuat Nalcıoğlu, koronavirüs konusunda alınması gereken önlemlere ilişkin uyarıda bulundu.

Nalcıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, dünyada koronavirüs salgını tehlikesine karşı mücadelenin sürdürdüğüne ve dünya bu tehlikeli salgını henüz atlatmış olmadığına işaret ederek, yurt dışından veya özellikle Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir bulaşma riskinin de halen mevcut olduğunu vurguladı.

Daha önce açıklanan etkili ve koruyucu tedbirleri tekrardan uygulamaya koyma gerekliliğinin ortaya çıktığının altını çizen Nalcıoğlu, 5 maddeden oluşan tedbirleri açıkladı.

Marketlerde sosyal mesafeye titizlikle uyulmasını ve her market ölçeğine göre 4 metre kareye bir çalışan ve müşteri olacak şekilde düzenleme yapmasını isteyen Nalcıoğlu, “Hijyen koşullarına uyacak şekilde, market giriş ve çıkışlarına el dezenfektesi mutlaka konulmalı ve markete girip çıkan herkesin bu el dezenfektesini kullanmasına önemle dikkat edilmelidir” dedi.

Marketlere girip çıkan ve çalışan tüm personelin maske takmasına titizlikle uyulması gerektiğinin altını çizen Nalcıoğlu, Marketimizi ve alış veriş araçlarımızı sürekli hijyen sağlayan ürünlerle temizlenmesine büyük önem verilmelidir. Ülkemizin bu illete karşı verdiği mücadeleye bir katkı sağlaması amacıyla hijyen sağlayan tüm ürünleri karsız satmaya devam etmeliyiz” ifadelerini de kullandı.

Nalcıoğlu, “halkımızın da marketlere ihtiyaçlarını karşılamaya kalabalık aile fertleri ile değil de gerekirse bir kişi ile gelmelerini ve satın alacakları ürünleri de görerek seçmelerini özellikle rica ederiz” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir