Pazar , Mart 7 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Futbol Takımı ile KKTC Masterler Takımı Futbol Karşılaşmasında Karşı Karşıya Geldi

Meclis Futbol Takımı ile KKTC Masterler Takımı Futbol Karşılaşmasında Karşı Karşıya Geldi

Cumhuriyet Meclisi tarafından düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramının 46.yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Meclis Futbol takımı ile KKTC Masterler Takımı dün akşam futbol karşılaşmasında karşı karşıya geldi.

Güzelyurt Üner Berkalp Stadyumunda oynanan karşılaşmada, KKTC Master Takımının 6-4 üstünlüğü ile sona erdi. Maçta yer alan takım oyuncularına 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı anısına kupa ve madalyaları verildi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, etkinlikte yaptığı konuşmada, her yıl 20 Temmuz anısına yurtdışından gelen takımlarla turnuva şeklinde etkinlik gerçekleştirdiklerini ancak bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle tek maç usulü ile bir araya geldiklerini belirtti.

Uluçay, ülke futbolunun çok gelişmiş olduğunu ve bu anlamda çok yetenekli futbolcular olduğunu belirterek amacın spor anlamında da gençlerin hak ettiği yeri alması ve Uluslararası müsabakalarda yer alması olduğunu dile getirdi.

Maçın düzenlenmesindeki amaçlardan birinin de bu konuda bir mesaj vermek olduğunu ifade eden Uluçay, spor ambargosunun aşılması için mücadelenin süreceğini söyledi.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İçişleri Bakanı Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk’ü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti. Bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir