Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Evren: “Sendikalar Ülkemizde Önemli Bir Denge Unsurudur”

Evren: “Sendikalar Ülkemizde Önemli Bir Denge Unsurudur”

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) heyetini kabul etti.

Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşmede, pandemi süreci ile bütün dünyada olduğu gibi KKTC kamu maliyesinde ve ülke ekonomisinde yaşanan olumsuzluklar değerlendirildi.

Bakan Evren,kabulde yaptığı konuşmada, her zaman sendikalar ile iyi diyalog ve uyum içerisinde çalışmaya gayret gösterdiğini, bu dönemde de aynı anlayışla hareket edeceğini belirtti.

“Sendikalarımız, ülkemizin demokratik yapısı içerisinde önemli bir denge unsurudur. İş birliği ve diyalog içerisinde hareket etmek, toplumsal dengenin sağlanması açısından önemlidir” diyen Bakan Evren, özellikle Kovid-19 sürecinde sendikaların ortaya koymuş olduğu katkıların önemli ve  memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Hükümet olarak, pandeminin devam ettiği süre içerisinde, gerek ekonomik gerekse de sosyal anlamda, çalışanlara yönelik neler yapılabileceğini devletin imkanları ölçüsünde değerlendirdiklerini kaydeden Evren, sendikalar ile  iş birliği ve diyalog çerçevesinde hareket edebilmenin süreci en az hasarla atlata bilmek açısından  çok önemli olduğunu belirtti.

Bu anlamda sendikalarla kurulacak diyalog ve iş birliğinin daha da önem kazandığının altını çizen Bakan Evren, “Ekonominin daraldığı bu olağan dışı dönem içerisinde, sendikalarımızın iş birliğine, diyaloga ve karşılıklı fedakarlığa açık bir tutum içerisinde olması, pandemi sürecinin en az hasarla atlatılmasında büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir