Çarşamba , Nisan 14 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Pilli: “Bugünlere Nasıl Gelindiğini Gelecek Nesillerin Bilmesi Ve Geleceklerini, Tarihlerini Bilerek İnşa Etmeleri Gerekmektedir”

Sağlık Bakanı Pilli: “Bugünlere Nasıl Gelindiğini Gelecek Nesillerin Bilmesi Ve Geleceklerini, Tarihlerini Bilerek İnşa Etmeleri Gerekmektedir”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bugünlere nasıl gelindiğini gelecek nesillerin bilmesi ve geleceklerini, tarihlerini bilerek inşa etmeleri gerektiğine işaret etti.

Bakan Pilli mesajında şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türkü’nün hürriyetine ve varlığına kasteden Rum-Yunan ikilisinin teşebbüsünü bertaraf eden, Ada’nın barış ve huzura kavuşmasına vesile olan Mutlu Barış Harekatı’nın 46. yıl dönümünün heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Kıbrıs Türk Halkı unutulması mümkün olmayan dönemler yaşamıştır.  20 Temmuz Barış Harekatı’na gelinceye kadar yaşanılanlar gelecek nesillere mutlaka aktarılmalıdır. Bugünlere nasıl gelindiğini gelecek nesillerin bilmesi ve geleceklerini, tarihlerini bilerek inşa etmeleri gerekmektedir. Kıbrıs Türkleri’nin 46 senedir barış ve huzur içerisinde yaşamasında başrol oynayan Anavatan Türkiye’ye minnet ve şükranlarımızı sunarken, Türkiye gibi güçlü bir devletin ve yüce Türk ulusunun ayrılmaz parçası olmanın onurunu, gururunu yaşamaya devam etmekteyiz.  Bu vesile ile yurdumuzda insanca yaşayabilmemiz, bu topraklara tutunabilmemiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla anıyorum.”

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir