Perşembe , Mart 4 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Kurban Bayramı Mesajı:“En Genel Anlamda Sosyal Dayanışma Duygusunun En Çok Yaşanması Gereken Günlerden Geçiyoruz”

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Kurban Bayramı Mesajı:“En Genel Anlamda Sosyal Dayanışma Duygusunun En Çok Yaşanması Gereken Günlerden Geçiyoruz”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BRT’de yaptığı Kurban Bayramı konuşmasında, koronavirüs salgınına karşı tedbirlerin elde bırakılmaması, sağlık kurullarının kararlarına uyulması ve ekonomik açıdan zorda olanlara destek olunması çağrısında bulundu.

Sonsuza kadar kapalı olarak kalınamayacağından bilim insanlarının, uzman doktorların ve özellikle de yetkili olması gereken sağlık kurullarının uyarılarına uyulan bir açılım yaşanmasının önemine vurgu yapan Akıncı, “Açılım süreci olayın sağlık boyutu yeterince dikkate alınmadan uygulanırsa, o zaman yeniden kapanmak zorunluluğu doğabilir. Bu, öyle inanıyorum ki hiç kimsenin arzu ettiği bir durum değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, salgın sürecinden dolayı toplumun en çok ihtiyaç içinde olan kesimlerine, işini kaybetmiş ya da kaybetme tehlikesi içinde olanlara, devletin şefkat elini uzatması gerektiğini kaydetti.

Devlet ve bireylerin alması gereken tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğinin altını çizen Akıncı, yeni vakaların çıkmaya başlamasıyla halkın haklı olarak endişelenmeye başladığını ancak sonsuza kara kapalı kalınamayacağı ve bir açılımın gerekli olduğunun kabullenilmesi gerektiğini de belirtti.

Toplumda en çok ihtiyaç içinde olan kesimlere, işini kaybetmiş ya da kaybetme tehlikesi içinde olanlara, kepenklerini indirmek zorunda kalan ya da açık olsa da  neredeyse hiç denecek kadar az iş yapan küçük esnaf ve diğer işletmelere Devlet yardımının önemini vurgulayan Akıncı, “En genel anlamda sosyal dayanışma duygusunun en çok yaşanması gereken günlerden geçiyoruz. Bunu başarabilmemiz durumunda toplum olarak çok büyük bir manevi huzur duyacağımız aşikârdır” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Duyurusu…

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için askeri öğrenci temini yapılacağı duyuruldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir