Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Başkanı Uluçay Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı

Meclis Başkanı Uluçay Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, bayramın tüm kırgınlıkların, zorlukların ve uzlaşmazlıkların aşılmasına vesile olmasını temenni etti.

Uluçay Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Ailemiz, dostlarımız ve sevdiklerimizle huzurlu, mutlu bir Bayram dilerim” dedi.

Güzel temennilerime rağmen, bir yandan Covid-19 salgınının yarattığı sağlık endişelerinin, diğer yandan da ekonomik zorlukların umutlarımıza ve geleceğe dair ufkumuza gölge düşürebildiğini de görmekte olduğunu kaydeden Uluçay, şunları ifade etti:

“Halkımıza umut ve güven verilmesi, sorunların ciddiyetle ele alınması, gerçekçi ve uygulanabilir çözümler üretilmesi, yapılan hatalardan ders alınması ve hata yapanların hesap vermesi bu zor günlerden çıkışın en temel gereksinimleridir. Halkımızın ortak beklentisi, ülkemizdeki tüm kurumların işbirliği yapmaları ve uyum içerisinde halkımızın sorunlarına çözüm aramalarıdır.
Kıbrıs’ta barışa ulaşılması Kıbrıs Türk Halkının en büyük özlem ve bayram dileğidir. Adamızdaki barış ve çözüm mücadelesinin, halkımızın siyesi eşitliği ve diğer hak ve menfaatlerini güvence altına alacak şekilde sonuçlandırılması en büyük arzumdur. Öte yandan, bölgemizdeki gerginliklerin uzlaşı ve hakkaniyet temelinde barışçıl bir şekilde çözülmesinin de herkesin çıkarına olacağı aşikârdır.
Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçmesini dilerken, sosyal mesafe kurallarına hepimizin uymasını, sağlığımızı riske atacak etkinliklerden kaçınmamızı rica ediyorum.
Hepimizin Kurban bayramı kutlu olsun.”

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir