Çarşamba , Ağustos 12 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Kardeş Azerbaycan ile Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz”

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Kardeş Azerbaycan ile Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk ve Azerbaycan hava ve kara kuvvetleri tarafından Azerbaycan’da gerçekleştirilen ortak askeri tatbikata ilişkin, Azerbaycan ile her koşulda, birlikte hareket etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

 

Oktay, sosyal medya hesabından tatbikata ilişkin yaptığı paylaşımda,

Türk ve Azerbaycan hava ve kara kuvvetleri tarafından Azerbaycan’da geniş kapsamlı ortak askeri tatbikat icra edilmeye başlandığını kaydederek, “Kardeş Azerbaycan ile her zaman ve her koşulda birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Tüm imkanlarımızla kardeşlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

Türk ve Azerbaycan helikopterleri ve savaş uçaklarının yer aldığı tatbikat, Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah’ta devam edecek.

Bakü ve Nahçıvan’da 1-5 Ağustos’taki tatbikatta çeşitli emirler icra edilecek, zırhlı araçlar, top ve havanlardan temsili düşman hedeflerine atışlar yapılacak. Tatbikat, 10 Ağustos’ta sona erecek.

 

 

KAYNAK: TRTHABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Devlet Emlak Ve Malzeme Dairesi Müdürlüğü’ne Mustafa Başarı Atandı

Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürlüğü’ne Mustafa Başarı atandı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, Mustafa Başarı’nın atamasının, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir