Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kredi Kartı Veya Banka Kartıyla Yapılan Alışverişlerin Yüzde 1’ine Denk Gelen Rakam Vatandaşlara İade Ediliyor

Kredi Kartı Veya Banka Kartıyla Yapılan Alışverişlerin Yüzde 1’ine Denk Gelen Rakam Vatandaşlara İade Ediliyor

Kredi kartı veya banka kartıyla yapılan alışverişlerin yüzde 1’ine denk gelen rakam vatandaşlara iade ediliyor. Eylül 2019’un ilk ödemesi olan 1 milyon 279 bin TL dün bankalara yatırıldı. Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bundan sonra iadelerin her ay düzenli şekilde yatırılacağını bildirdi.

Maliye Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, hükümetin, kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına alma ve vatandaşı yaşanan pandemi sürecinde mali anlamda bir nebze olsun rahatlatma amacıyla yürürlüğe koyduğu uygulama kapsamında ilk ödeme dün yapıldı.

Maliye Bakanı Amcaoğlu, 1 milyon 279 bin TL’lik miktarın bankalara yatırıldığını, bankaların da ilgili miktarları kendi müşterilerinin hesaplarına yatıracağını söyledi.

Eylül 2019’un ilk ödemesinin dün gerçekleştiğini kaydeden Amcaoğlu, bundan böyle iadelerin her ay düzenli şekilde yapılacağını kaydetti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir