Perşembe , Ekim 1 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı’dan, Türksel’e Anı Plaketi

Cumhurbaşkanı Akıncı’dan, Türksel’e Anı Plaketi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “50 yıl boyunca Kıbrıs Türk toplumunu ve kültürünü uluslararası alanda başarıyla temsil eden, Kıbrıs mutfağı ve gastronomi alanında önemli başarılara imza atan” Zihni Türksel’i kabul ederek anı plaketi sundu.

Kabulde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Akıncı,  Zihni Türksel’in, “50 yıl boyunca, Kıbrıs Türk toplumunu ve kültürünü uluslararası alanda başarıyla temsil ettiğini” dile getirerek, Zihni Türksel’in “Kıbrıs mutfağı ve gastronomi alanında elde ettiği başarıların” devamını diledi.

Kıbrıs mutfağı ve gastronomi alanında verdiği hizmetlerin Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından anı plaketiyle onurlandırılmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Türksel, Cumhurbaşkanı’na teşekkür etti.

“Bu plaketi evim veya işyerimin en nadide köşesinde saklayacağım… Sağlığım ve yaşantım elverdiği takdirde gerek toplumumuzu gerekse kültürümüzü yurt dışında tanıtmaya devam edeceğim” şeklinde konuşan Türksel, Eylül ayında Kore’de düzenlenecek dünya yarışmasında jüri üyesi olarak davet aldığını belirterek, Kıbrıs Türk halkını dünya yarışmasında temsil edeceğini belirtti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tüm Okul Öncesi Okullar Yarın Tam Zamanlı Açılıyor

Sağlık Bakanlığı, 5 yaşa kadar olan yuva, kreş ve 4-5 yaş gurubu tüm okul öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir