Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kıbrıs Barış Harekâtı”nın 46’ncı Yıl Dönümü, Etkinliklerle Kutlanacak Ve Şehitler Anılacak

Kıbrıs Barış Harekâtı”nın 46’ncı Yıl Dönümü, Etkinliklerle Kutlanacak Ve Şehitler Anılacak

20 Temmuz 1974’te başlayan ve 14, 15 ve 16 Ağustos’ta ikinci aşaması gerçekleştirilen “Kıbrıs Barış Harekâtı”nın 46’ncı yıl dönümü, etkinliklerle kutlanacak ve şehitler anılacak.

Bu çerçevede Muratağa-Sandallar-Atlılar şehitleri için bugün Muratağa-Sandallar Şehitliği’nde tören düzenlenecek. Şu sıralarda başlaması beklenen törenin ardından Atlılar Şehitliği’nde saat 10.30’da tören gerçekleştirilecek.

Serdarlı’nın kurtuluşunun 46’ncı yıl dönümü kutlama töreni ise, bu sabah Serdarlı Atatürk Büstü önünde saat 09.00’da başladı.

Taşkent Şehitleri de yarın saat 10.00’da Taşkent Şehitler Anıtı önünde düzenlenecek törenle anılacak.

Gazimağusa’nın kurtuluşu ise iki ayrı törenle kutlanacak. İlk tören yarın saat 17.30’da Zafer Anıtı önünde düzenlenecek. İkinci tören Polat Paşa Bulvarı’nda saat 18.00’de olacak.

Lefke’nin kurtuluşunun 46’ncı yıl dönümü nedeniyle de 16 Ağustos Pazar günü Lefke Kemal Özalper Şehitliği’nde saat 18.00’de anma töreni; Lefke Atatürk Parkı’nda ise saat 18.30’da kurtuluşu kutlama töreni düzenlenecek.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir