Perşembe , Aralık 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / CYPFRUVEX DALINDA ÜRÜN ALIMINA 31 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

CYPFRUVEX DALINDA ÜRÜN ALIMINA 31 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Kıbrıs Meyve Sebze Cypfruvex İşletmecilik Limited Şirketi Direktörler Kurulu, 2020 – 2021 narenciye sezonunda Mandora tipi mandalina, dalında ürün alımına 31 Ağustos tarihinde başlama kararı aldı.

Cypfruvex’ten yapılan açıklamaya göre, Cypfruvex Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Şanlıdağ başkanlığında toplanan kurul, Mandora tipi mandalinanın bir ton fiyatının sözleşme tarihi ve serbest piyasa koşullarının oluşturacağı fiyattan ürün alımı kararı aldı.

Karar, Şanlıdağ yanında, Cypfruvex Genel Müdürü Cemal Redif, kurul üyeleri Hilat Siva, Kani Tanaydın, Ramadan Kayan ve Suna Tip’in imzasıyla alındı.

Cypruvex Genel Müdürü Cemal Redif, şirketin, Eylül ayı başı itibari ile piyasada alıma çıkacağını ifade ederek, serbest piyasa şartlarında oluşan fiyata göre ürün alımı yapacaklarını kaydetti.

Redif, oluşabilecek her hangi bir risk nedeniyle ürün hasat edilemez veya pazarlaması yapılamazsa, üreticiyi zarardan koruma fiyatlarının, en düşük risk fiyatı bin 600 Türk Lirası olarak belirlendiğini ifade etti.

“Bu fiyat, ürünün fiyatı değildir” diyen Redif, şöyle devam etti:

“Ürünün fiyatı bin sekizyüzse (1.800TL/Ton) o fiyattan, bin dokuzyüzse (1.900Tl/Ton) o seviyeden, 2 binse (2.000Tl/ton) 2 bin TL’den alım yapılacaktır. Şartlara göre fiyat belirlenecek. Ürünün fiyatı serbest piyasa koşullarında, ürün kalitesine göre her ne ise o fiyattan alım gerçekleşecek.

Bin altıyüz (1.600Tl/Ton) TL ürün fiyatı olarak yapılmış bir açıklama değildir. Pandemiden dolayı daha büyük sıkıntı öngörmesek de, olası sıkıntıları göz ardı edemeyiz. Biz serbest piyasada oluşacak fiyatı belirleyeceğiz ama bir de koruma fiyatı (1600 TL) belirlemiş durumdayız.”

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir