Salı , Kasım 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sendikal Platform 4 Maddelik Öneri Sundu, Eylem Uyarısı Yaptı

Sendikal Platform 4 Maddelik Öneri Sundu, Eylem Uyarısı Yaptı

Sendikal Platform, ülkeye tüm ülkelerden girişlerin 14 gün boyunca tamamen durdurulması, sonrasında da gelecek herkesin 14 günlük karantinada kalması dahil 4 maddelik önlem talep etti. Hükümete Cuma gününe kadar süre tanıyan Sendikal Platform genel grev dahil her türlü yasal eylem hakkını kullanacağını duyurdu.

Sendikal Platform, dün öğleden sonra Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nda toplantı yaptı.

4 maddelik önlem talebi şöyle açıklandı:

“Bulaşı artıracak kalabalıklar (dershaneler, kreşler, etütler, düğünler, konserler, eğlence mekanlarındaki toplu etkinlikler vb.) derhal durdurulmalı ve denetim yapılmalıdır.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun belirlediği kategorideki tüm ülkelerden girişler 14 gün boyunca tamamen durdurulmalıdır. Bu süre sonunda giriş yapan herkes 14 günlük karantina uygulamasına tabi tutulmalıdır.

Hastanedeki Pandemi Ekibi ve Filyasyon Ekibi talepleri doğrultusunda güçlendirilmeli, destek ekipler oluşturulmalıdır. İlçelerde genişletilmiş rastgele (random) testler artırılmalıdır.

Ülke güvenli hale gelene kadar Kamu ve Özel Sektör çalışanları hak kaybına uğramadan seyrekleştirilerek, rotasyon usulü ile çalıştırılmalıdır. Okulların açılması Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurul’unun bilimsel görüşleri doğrultusunda olmalıdır.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Büyükelçisi Başçeri Maraş’ı Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in daveti üzerine dün Maraş’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir