Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “KKTC’deki Covid-19 Hastaları Türkiye’ye Nakledilecek”

Başbakan Tatar: “KKTC’deki Covid-19 Hastaları Türkiye’ye Nakledilecek”

Başbakan Ersin Tatar, dün gece yarısından itibaren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Covid-19 hastalarını, Türkiye’deki sağlık servisleri nakline başlandığını bildirdi.

Başbakan Tatar, yaptığı açıklamada, Anavatan Türkiye’nin her zaman ve her konuda olduğu gibi Covid-19’la mücadelesinde de yanında olmaya devam ettiğini kaydetti.

Tatar, şöyle devam etti:

“Anımsanacağı üzere Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 27 Ağustos günü ‘Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sağlık sistemi üzerinde herhangi bir yük oluşmasına izin vermeyeceğini, KKTC’de pozitif vaka sayısının artması durumunda hastaların ambulans uçaklarla Türkiye’deki hastanelere taşınmalarının sağlanacağını’ belirtmişti. İşte bu çerçevede Türkiye dün gece yarısından itibaren buradaki Covid-19 hastalarının Türkiye’deki sağlık servislerine nakline başladı. Bir defa daha vurgulamak isterim ki hükümetimizin çalışmaları, Türkiye’nin desteği ile sıkıntıları mutlaka aşacağız.”

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir