Salı , Ocak 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu: “Bu Sene Kolej Sınavları Konusunda Sınavsız Kolej Görüşlerini Dinleyip, Değerlendirme Yapacağım”

Çavuşoğlu: “Bu Sene Kolej Sınavları Konusunda Sınavsız Kolej Görüşlerini Dinleyip, Değerlendirme Yapacağım”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada, 1 Ekim tarihine kadar tüm eğitim kurumlarının eğitime ara verildiğini ve 1 Ekim’de okulların açılması konusunda şu anda bir yanıt veremeyeceğini belirterek, bu konuda telafi programlarının hazırlanacağının altını çizdi.

“Bu sene Kolej sınavları konusunda sınavsız kolej görüşlerini dinleyip, değerlendirme yapacağım “ Çavuşoğlu, kolej sınavlarıyla ilgili gelen soru üzerine “Bu sene Kolej sınavları konusunda sınavsız koleje giriş olup olmayacağı ile ilgili ise gerek ilköğretim sendikasını dinleyerek, gerekse uzmanların görüşlerini alarak değerlendirme yapacağım” dedi.

“Öğrenciler PCR ya da karantina ücreti ödemeyecek” Üniversitelerin açılması konusuna da değinen Bakan Çavuşoğlu, “Geldiğimiz aşamada öğrencilerin seyahat etme gibi konularda sıkıntı yaşayacağı bir dönemdeyiz. Bu kapanma güdüsü bizi üniversitelerle ilgili yeni kararlar alma yoluna sokacaktır. Mutlaka üniversiteler açılacak yüz yüze mi online bir sistemde mi olacak Sağlık Bakanlığı ile karar vereceğiz. Öğrenciler PCR ya da karantina ücreti ödemeyeceklerdir. Tüm sıkıntılara rağmen geçen yılın aynı dönemine göre kayıt oranları çok daha yüksek. Önümüzdeki ek yerleştirme olan bir hafta burada gelişleri durdurma gibi kararlar aldık. Bu maalesef olumlu olmayacaktır.”

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir