Perşembe , Eylül 16 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Ülkemizin KKTC’ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır”

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Ülkemizin KKTC’ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır”

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, video konferansla katıldığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomik Örgütler Platformu toplantısında Türkiye ve Kıbrıs’ın salgınla mücadelede dünyanın en başarılı ülkeleri arasında yer aldığını belirtti.

KKTC ekonomisinin kendi ayakları üzerinde durmasının en temel yolunun hizmet sektörüne dayalı bir ekonomiyle yetinmeden üretim ekonomisini kurmaktan geçtiği değerlendirmesinde bulunan Oktay, bunun için yatırımcıların hükümeti teşvik etmesi gerektiğini dile getirdi.

Türkiye için Kıbrıs ile her alanda iş birliği yapmanın, ticari ve ekonomik faaliyetlerin çok ötesinde bir anlam taşıdığının altını çizen Oktay, şöyle konuştu:

“Ülkemizin KKTC’ye bakışı hiçbir zaman bir kazanç hevesinin ürünü olmamıştır. Biz, Kıbrıs Türkü’nün ürettiği, ilerlediği ve refah seviyesinin arttığı bir ada arzusundayız. Salgında, yangında, susuzlukta nasıl KKTC’nin derdiyle dertleniyorsak sizler başarılara imza attıkça da sevinçte ve mutlulukta birleşeceğiz. Kapalı Maraş açılarak KKTC’de turizmi şaha kaldırdığında, tarımsal sulama projesiyle birlikte KKTC’de tarımsal üretim arttığında ve sanayi güçlendiğinde hem Kuzey Kıbrıs Türk halkı hem de bölgemiz kazanacak. Hidrokarbon kaynaklarının eşit ve hakkaniyetli biçimde paylaşılması için gösterdiğimiz çaba da yine bu yöndedir. KKTC’nin her anlamda kendi ayakları üzerinde durmasını da yine bu anlayışla destekliyoruz.”

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı.. Zafer Bayramı Nedeniyle İskele’de İki Tören Düzenlendi

Türk Milleti’nin varoluş mücadelesini tüm dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıl dönümü İskele’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir