Çarşamba , Nisan 14 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Turuncu Kategorideki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Turuncu Kategorideki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Yıldırım -2 Cilo operasyonu kapsamında, dün Hakkari İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğünce müşterek gerçekleştirilen operasyonda, birçok olayın faili biri turuncu kategoride aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TC İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Yıldırım -2 Cilo operasyonu kapsamında, dün Hakkari İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğünce müşterek gerçekleştirilen operasyonda, mağaraya kıstırılan teröristlerle çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin, terörden arananlarda turuncu listede yer alan terör örgütünün sözde Esendere bölge sorumlusu olan Velat kod adlı Eyyüp Alper olduğu tespit edildi.

Teröristin; 2014 yılında Hakkâri/Yüksekova Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan bir otelin önündeki 3 askeri personelin şehit olduğu silahlı saldırının, 2017 yılında AK Parti Esendere Belde Başkanı Tayfun Ayhan’ın ağabeyi Murat Ayhan’ın hayatını kaybettiği silahlı salıdırı ile daha birçok kanlı eylemin faili olduğu tespit edildi.

Etkisiz hale getirilen diğer teröristin ise örgütte sabotajcı olarak faaliyet gösteren Nidal kod adlı Ahmet Akman olduğu belirlendi.

 

 

KAYNAK: TRTHABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir