Pazar , Eylül 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Pilli: “Halkımız Gönül Rahatlığı İle Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastenesi’nden Hizmet Alabilir”

Bakan Pilli: “Halkımız Gönül Rahatlığı İle Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastenesi’nden Hizmet Alabilir”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Son günlerde hastane ile ilgili yapılan olumsuz yorumlara değinen Bakan Pilli, Kovid-19 vakalarının Pandemi Merkezi ve tamamen izole edilmiş bazı bölümlerde tedavilerinin sürdüğünü, Kovid dışı olan vakalarla ilgili hastanede herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını vurguladı.

Burhan Nalbantoğlu’nun sadece Covid-19 vakalarının bakıldığı bir hastane gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten Bakan Pilli, bu söylemlerin tamamen maksatlı olduğunu, hastanenin tam donanımlı bir şekilde hizmet vermeye devam ettiğini dile getirdi.

Bakan Pilli, Covid-19 vakalarının tomogralerinin dahil Pandemi Merkezinde bulunan ayrı bir tomogra cihazı ile çekildiğini, covid dışı vakalar için gerekli tüm koşulların sağlandığını, halkın Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nden sağlık hizmeti almasında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, herkesin gönlünün rahat olması gerektiğini dile getirdi.

Bugün ayrıca esnafı ziyaret ederek dışarıda alınan kurallara uyulup uyulmaması konusunda incelmelerde bulunduğunu belirten Bakan Pilli, halkımızın ve iş yerlerinin kurallara uyduğunu gözlemlediğini kaydetti.

Pilli şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığı olarak halkımızın sağlığını korumak için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz. Kurallara uymayanlarla ilgili cezaların uygulanmasında kararlıyız. Tüm dünyada vakalar artış göstermektedir. Gerekmedikçe yurt dışına ve Güney Kıbrıs’a gidilmemesi, 65 yaş üstünde olanlar ve kronik vakaların kalabalık ortamlarda bulunmaması, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını uyulması önem arz etmektedir. Önümüzdeki günlerde rastgele testler artarak devam edecektir. Pozitif vakalarla ilgili temaslı takip ekibimiz aralıksız çalışmaya devam etmektedir. Tüm sağlık çalışanları da özveri ile salgın sürecinde çaba sarf etmeye devam etmektedir.  Kurallara uymaya devam ettiğimiz sürece bu salgını hep birlikte atlatacağımızdan, duyarlı halkımızın bizlere destek vereceğinden kuşku duymamaktayım.”

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı Ek Tedbir Kararları Açıklandı!

Bulaşıcı Hastalıklar Yasası kapsamında alınan kararlar ile birlikte Sağlık Bakanlığı ek tedbir kararlarının uygulanmasına karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir