Pazar , Ocak 17 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ekonomik Örgütler Platformu: “Doğu Akdeniz’de Görmezden Gelinmeyi Kabul Etmeyeceğiz”

Ekonomik Örgütler Platformu: “Doğu Akdeniz’de Görmezden Gelinmeyi Kabul Etmeyeceğiz”

Ekonomik Örgütler Platformu, Kıbrıs Türk siyasi partilerini ve sivil toplum örgütlerini, Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanları konusunda, Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak için dayanışmaya ve ortak sesi uluslararası alana duyurmak için güç birliği yapmaya davet etti.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin oluşturduğu Ekonomik Örgütler Platformu yaptığı yazılı açıklamada, “Kıbrıs Türk halkı, görmezden gelinmeyi kabul etmeyecek, çözüm sürecinin bir parçası olmak için mücadele edecektir.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada, platformun, gerek Kıbrıs sorununa, gerekse Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanları sorununa en erken bir zamanda ve diyalog yoluyla çözüm bulunmasından yana olduğu belirtildi.

Son günlerde, Türkiye’nin süresi 12 Eylül’de sona eren Navtex’i uzatmaması ve araştırma gemisini kendi karasularına çekmesinin, diyaloğun başlaması için önemli bir fırsat olduğu kaydedilen açıklamada, bu fırsatın ciddiyetle değerlendirilmesi ve bu diyalogun en önemli taraflarından birinin de Kıbrıs Türk halkı olması gerektiği ifade edildi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir