Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu: “Pandemi Önlemlerine Uygun Olarak Kademeli Bir Şekilde Yüz Yüze Eğitime Başlıyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu: “Pandemi Önlemlerine Uygun Olarak Kademeli Bir Şekilde Yüz Yüze Eğitime Başlıyoruz”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, okullarda “Pandemi Sürecinde Okullarda Alınacak Önlemler Kılavuzu”nda belirlenen kurallara uygun olarak 1 Ekim itibarıyla  kademeli bir şekilde yüz yüze eğitime başlayacaklarını kaydetti.

Çavuşoğlu, okulların, kılavuzda belirtilen kurallara uygun hareket edeceğini ve denetimlerin düzenli olarak bakanlık tarafından gerçekleştirileceğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, öğrenci taşımacılığının da “seyreltilmiş eğitim modeline” paralel olarak pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirileceğini bildirdi.

Çavuşoğlu, yükseköğrenim alanında ise, alınan kararlar doğrultusunda, üniversitelerin yüz yüze eğitime ihtiyaç duyulan uygulamalı bölümlerinde pandemi kurallarına uymak şartıyla eğitimlerini sürdürmeye devam edeceklerine dikkat çekti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 97. Yıldönümü Nedeniyle Güzelyurt’ta Da Tören Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. Yıldönümü nedeniyle Güzelyurt’taki tören Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Buradaki tören protokol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir