Cuma , Ekim 23 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Pilli: “5 Pozitif Vakaya Rastlandı”

Sağlık Bakanı Pilli: “5 Pozitif Vakaya Rastlandı”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaptığı açıklamada, dün bin 170 Koronavirüs testinin yapıldığını ve 5 pozitif vakaya rastlandığını, 21 kişinin de taburcu edildiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Pilli, vakalardan ikisinin havayoluyla ülkeye geldiğini, birinin de daha önce tespit edilen vakaların temaslıları olduğu ve bu süre içerisinde gözetim altında tutulduklarını belirtti. Pilli, 2 kişinin ise yerel vaka olduğunu ve temaslı takibinin yapıldığını söyledi.

29 Eylül 2020 Covid-19 Genel Durumu Şöyle:

“Yapılan Test Sayısı 1170. Saptanan Pozitif Vaka Sayısı 5. Ülke Dışından Gelen Vakalar 2. Karantinada Pozitifleşen Temaslı Vakalar 1. Yerel Vakalar 2. İyileşip Taburcu Edilen Vaka Sayısı 21. Yapılan Toplam Test Sayısı 167 Bin 580. Toplam Vaka Sayısı 757. İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı 625. Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı 128. Pandemi Merkezindeki Hasta Sayısı 29. Pandemi Otellerinde Takip Edilen Vaka Sayısı 99. Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı 4. Yoğun Bakımda Yatan Hasta Yok.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NATO Savunma Bakanları Video Konferans Yoluyla Bir Araya Geldi

NATO üyesi ülkelerin savunma bakanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle video konferans yoluyla toplandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir