Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: Kapalı Maraş’ın Bir Kısmı Perşembe Sabahı Halka Açılacak

Tatar: Kapalı Maraş’ın Bir Kısmı Perşembe Sabahı Halka Açılacak

Başbakan Ersin Tatar,  Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü.  Görüşmeye, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da katıldı. Daha sonra Erdoğan ve Tatar, KKTC Su Temin Projesi Boru Hattı Onarımını Müteakip Su Verme Töreni’ne videokonferans yolu ile katıldı.

 

Başbakan Tatar, burada yaptığı konuşmada, Doğu Akdeniz’deki gazın çatışma değil dostluğa vesile olmasını isteyerek, “Gelinen noktada Doğu Akdeniz’de onlar ne yaparsa, bizim de aynısını yapma hakkımız vardır” dedi. Tatar, su temin projesine yönelik de tamiratın tamamlanması, Geçitköy’de yeniden su akması nedeniyle de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

 

Başbakanı Tatar, konuşmasında ayrıca, Maraş’ın açılması konusunda belli bir aşamaya gelindiğini; Maraş’ın kıyı ve sahil bölümünün Perşembe günü açılacağını duyurdu.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan da, yaptığı konuşmada, “Maraş’ın KKTC toprağı olduğu bir gerçektir. Maraş’ın sahil şeridini halkın istifadesine sunma kararını sonuna kadar destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Törende kendisine video konferans yolu ile söz verilen Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu da konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda Maraş’ı yeniden açmak için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

 

Tümgeneral Topaloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım, direktifleriniz çerçevesinde kapalı Maraş bölgesinde hazırlıklarımıza başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir