Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Posta Dairesi, Dünya Posta Birliği’nin Kuruluş Yıldönümünü Ve Dünya Posta Gününü Kutladı

Posta Dairesi, Dünya Posta Birliği’nin Kuruluş Yıldönümünü Ve Dünya Posta Gününü Kutladı

Posta Dairesi Müdürü Hasan Şentürk, 9 Ekim Dünya Posta Birliği Kuruluş Yıldönümü ve Dünya Posta Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak, Dünya Posta Birliği’nin kuruluş yıldönümünü ve tüm dünya postacılarının Dünya Posta Gününü kutladı.

Şentürk, mesajında, bilişim ve haberleşme kavramlarının oldukça önem kazandığı ve bu alanda gelişmelerin hızlı yaşandığı bir zaman diliminde olunduğunu belirterek, “İnsanlık tarihinde dumanla başlayan haberleşme zamanla değişim ve gelişim göstererek yerini güvercinlere, ulaklara, postacılara, günümüzde ise e-postalara bırakmıştır” dedi.

Küreselleşmeyle birlikte posta sektörünün de kendini yenilemek, öneminden bir şey kaybetmeden çok hızlı gelişen dünyaya ayak uydurmak durumunda kaldığını söyleyen Şentürk, günümüzde Posta idarelerinin artık mektubun yanı sıra kargoyu, elektronik ticareti, finansal hizmetleri ve sektörle bağlantılı inovatif diğer kavramları konuştuğunu ve hizmetlerini çağa uygun hale getirip daha da ileri düzeye taşıma gayreti içinde olduğunu belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir