Salı , Mart 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Hanehalkı İşgücü Anketi “Telefonda Veri Derleme” Yöntemi Kullanılarak Gerçekleştirilecek

Hanehalkı İşgücü Anketi “Telefonda Veri Derleme” Yöntemi Kullanılarak Gerçekleştirilecek

İstatistik Kurumu, ülkede ve dünyada devam eden Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında kamu sağlığı ve çalışanlar açısından risk oluşturmamak amacıyla, 19 Ekim –1 Kasım tarihleri arasında uygulanacak Hanehalkı İşgücü Anketinin “telefonda veri derleme” yöntemi kullanılarak gerçekleştirileceğini duyurdu.

Kurum Başkanı Türel Özer Öksüzoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Hanehalkı İşgücü Anketinin, örnekleme yöntemiyle gerçekleştirilen bir araştırma olduğunu, KKTC genelinde 4 bin 32 hanehalkı ile görüşüleceğini kaydetti.

Özksüzoğlu, Hanehalkı İşgücü Anketi ile nüfusun işgücü açısından durumunun belirlenmesi ile istihdamda olanlara ve işsizlere ilişkin ayrıntılı bilgilerin derlenmesinin amaçlandığını belirtti.

Kurum tarafından görevlendirilen anketörlerin, tamamen tesadüfi olarak örneğe seçilen hanelere telefonda ulaşarak, aldıkları cevaplar doğrultusunda anket formunu dolduracaklarını belirten Özksüzoğlu, anket kapsamındaki soruların büyük bir kısmının anketin referans dönemi olarak belirlenen ve 2020 yılının 42. haftasını kapsayan 12– 18 Ekim  tarihleri arasındaki işgücü durumuna yönelik olacağını ifade etti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir