Çarşamba , Aralık 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Laguna’da Bulunan Arazi, Gazimağusa Balıkçılık Ve Su Ürünleri Kooperatifi’nin Kullanımına Açıldı

Laguna’da Bulunan Arazi, Gazimağusa Balıkçılık Ve Su Ürünleri Kooperatifi’nin Kullanımına Açıldı

Gazimağusa Laguna bölgesinde bulunan arazi, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın girişimleri neticesinde balıkçılık faaliyetlerinde kullanılmak üzere, Gazimağusa Balıkçılık ve Su Ürünleri Limited Kooperatifi’nin kullanımına açıldı.

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ile Gazimağusa Balıkçılık ve Su Ürünleri Limited Kooperatifi’nden Reşat Taşkın Biçmen tarafından arazinin kullanımı ile ilgili protokol imzalandı.

 

Bakan Oğuz, yaptığı açıklamada, kooperatifin ihtiyacı olan hizmet binası ile ilgili sorunun çözülmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, yalnızca kâr ile değil, aynı zamanda değerler ile de işletilen kurumlar olan kooperatiflerin, işbirliği yoluyla ve özellikle birlikte hareket ederek, insanların iş ve refahını doğrudan etkileyen sürdürülebilir işletmeler olduğunu belirtti.

 

Bakan Oğuz, arazinin kullanımının açılmasının hayırlı olması temennisinde bulundu. Bakan Oğuz,  arazinin kullanılması konusunu anlayış ile karşılayan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’na teşekkür etti.

 

Gazimağusa Balıkçılık ve Su Ürünleri Ltd. Kooperatifi adına konuşan Reşat Taşkın Biçmen ise konuşmasında şunları dile getirdi: “imzalanan bu protokolle sözkonusu arazi kooperatifimize kazandırılmıştır. Burada öncelikle teşekkür edilmesi gereken Bakanımız ve hoşgörü ile bizi karşılayan komutanımızdır. Bakanlık çalışanlarına da teşekkür etmek isteriz”

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir