Pazar , Kasım 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kızılay Haftası…Sezen: “Sorunlara, Yine Toplumdan Aldığımız Güçle Çözüm Üretme Gayreti İçerisindeyiz”

Kızılay Haftası…Sezen: “Sorunlara, Yine Toplumdan Aldığımız Güçle Çözüm Üretme Gayreti İçerisindeyiz”

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Derneği Genel Başkanı Sezai Sezen, 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası kapsamında yayımladığı mesajda, “Kızılay’ın varoluş sebebi olan gönüllü yardımlaşma ve destekleme ruhunu toplumumuzda daha da artırabilmek dileğiyle içinde bulunduğumuz Kızılay Haftası’nda toplumsal sorunlara, yine toplumdan aldığımız güçle çözüm üretme gayreti içerisinde olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Sezen, insani yardım ve hayır kuruluşu olan Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Derneği’nin 1974 yılından bu yana gerek Kuzey Kıbrıs’ta gerekse yurt dışında ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak amacıyla faaliyetlerini büyük bir özveriyle sürdürdüğünü dile getirerek, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın toplumda barışı, saygıyı ve hoşgörüyü kuvvetlendiren bir yapıyı temsil ettiğini kaydetti.

Kızılay Haftası’nın başlangıç günü olan 29 Ekim’in Kızılaycılar için ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan Sezen, “Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yılını ve Türk halkının Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden kutlarım” dedi.

Toplumdaki dayanışmayı ve gönüllü yardımlaşmayı desteklemek amacıyla faaliyetlerini her geçen gün daha da geliştireceklerini dile getiren Sezen, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ve katkılarıyla Kızılay Haftası kapsamında okullarda bir dizi etkinlik planladıklarını kaydetti.

Sezen, iyilik yapma, yardımlaşma ve sosyal sorumluluk bilincinin küçük yaşlarda kazandırılması gereken önemli kültürel değerlerimizin başında geldiğini vurguladı. İyilik ve yardımlaşma konusunda toplumun tüm kesimlerinde farkındalık yaratmak, iyilik yapma ve yardımlaşma bilincini öncelikle yarının büyükleri olan çocuklarda oluşturmak amacıyla resim ve kompozisyon yarışması düzenlediklerini belirten Sezen, bu yarışmalarla toplumsal dayanışmaya katkı sağlayacak değerler konusunda daha bilinçli bir nesil yetişmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını dile getirdi.

İlkokullar arası iyilik ve yardımlaşma konulu resim yarışmasına 29 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında KKTC’de faaliyet gösteren kamu ve özel ilkokullardan tüm öğrenciler başvuru yapabilecek. Jüri değerlendirmesi sonrasında dereceye giren 3 öğrenciye tablet hediye edilecek.

Genç nesillerde iyilik yapma ve yardımlaşma kavramlarını yerleştirmek ve bu bilincin gelişmesini sağlamak amacıyla ortaokul ve liseler arasında düzenlenecek; “iyilik yapma ve yardımlaşma” konulu kompozisyon yarışmasına KKTC’de faaliyet gösteren kamu ve özel ortaokul ve liselerin tüm öğrencileri 29 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin eserlerinin jüri tarafından ayrı ayrı değerlendirileceği yarışmada dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, masa üstü bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek.

İlkokullar arası resim yarışması ile ortaokullar ve liseler arası kompozisyon yarışmasının sonuçları 22 Aralık tarihinde düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı: “Ülkeye 3 Günlüğüne Gelen Bazı Kişilerin Süre Kuralını İhlal Ettiği Tespit Edildi”

Sağlık Bakanlığı,  Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı ve Adada en fazla 3 gün konaklayacak kişilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir