Salı , Ocak 18 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC MSB, Doğu Akdeniz Ve Kıbrıs Konusunda Açıklama Yaptı

TC MSB, Doğu Akdeniz Ve Kıbrıs Konusunda Açıklama Yaptı

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs Konusunda yaptığı bilgilendirme toplantısında, Yunanistan’ın Ege ve Doğu Akdeniz’de her alanda uluslararası hukuku tanımayan ve ihlal eden tutumunu ısrarla sürdürdüğüne dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Deniz Yarbay Şebnem Aktop, toplantıda, “Doğu Akdeniz’de en uzun kıyı şeridine sahip ülke olarak Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bölgedeki doğal kaynakların hakkaniyet çerçevesinde adil paylaşımından yanadır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Ege ve Doğu Akdeniz’de ülkemizin ve KKTC’nin hak ve menfaatlerini korumaya, Kıbrıs Adası’nda barış ve güvenliğin teminatı olmaya devam edecek” dedi.

Aktop, Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerle ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Oruç Reis ve Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemilerine Akdeniz’de, Fatih sondaj gemisine ise Karadeniz’de refakat ve koruma görevinin icra edildiği ve Oruç Reis araştırma gemisinin faaliyetlerinin 29 Kasım’a kadar uzatıldığı bildirdi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ın Ziyaret Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

  Kapalı Maraş’ın 08 Ekim 2020 tarihinde yaya ziyaretine açılan bölümündeki uygulanan  08.00 – 20.00 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir