Cuma , Şubat 26 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Başkanı Uluçay, Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Heyetini Kabul Etti

Meclis Başkanı Uluçay, Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Heyetini Kabul Etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Orhan Hasanoğlu başkanlığındaki Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti heyetini kabulünde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkının Azerbaycan halkının verdiği mücadelede her zaman yanında olduğunu söyledi.

Meclisten verilen bilgiye göre, Meclis Şeref salonunda yer alan kabulde, konuşan Uluçay, Azerbaycan halkı ile her zaman dayanışma içerisinde olduklarını anımsatarak, iki halkın her daim kardeşlik duygularıyla beraber hareket ettiklerini söyledi.

İki ülke arasında bilim, kültür, sanat ve zaman zaman da sportif alanlarda var olan ilişkileri arttırmak istediklerini vurgulayan Uluçay, iki ülke meclisinin bir diyaloğu olduğunu söyleyerek geçmiş dönemde Bakü’de yapmış olduğu temasları anımsattı.

Azerbaycan’ın verdiği mücadeleye saygıyla baktıklarını dile getiren Uluçay, her zaman destekleriyle yanlarında olduklarını ifade etti.

Karabağ sorununda Azerbaycan halkıyla beraber hareket ettiklerini söyleyen Uluçay, işgal altındaki toprakların geri alınmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti ve yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden şehitleri rahmetle andı.

Derneğin KKTC’de Azerbaycanlı kişiler için yapmış olduğu çalışmaları takdir ettiklerini ifade eden Uluçay, bu çalışmaların iki ülke arasındaki ilişkilere katkı koyacağına inanç belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir