Pazartesi , Ocak 25 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Tatar: “KKTC’nin Azerbaycan’la Ekonomik, Kültürel, Siyasi Bağlarının Güçlenmesi Gerek”

Cumhurbaşkanı Tatar: “KKTC’nin Azerbaycan’la Ekonomik, Kültürel, Siyasi Bağlarının Güçlenmesi Gerek”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ta Anavatan Türkiye’yle birlikte yürütülen mücadelenin önemine işaret ederek, KKTC’nin Azerbaycan’la ekonomik, kültürel, siyasi bağlarının güçlenmesinin gerekliliğini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Azerbaycan’ın, Karabağ’da elde ettiği başarıdan duyduğu büyük mutluluğu ifade eden Tatar, “Bizler, aynı milletin soydaşlarıyız. Bir kez daha ‘gardaşlarımıza’ buradan sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar , “Biz, Azerbaycan Türklerini kendimize çok yakın hissediyoruz. Sizlerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunarak buradaki faaliyetlere katkı koyabilmeniz, kültürlerimizin birbiriyle yakınlaşması ve Azerbaycanlı kardeşlerimizi Kıbrıslı Türklere tanıtmak yararlı ve faydalı gelişmelerdir” ifadesini kullandı.

KKTC’nin Azerbaycan’la ekonomik, kültürel, siyasi ilişkisini ileriye taşımanın Kıbrıslı Türkler adına memnuniyet verici olacağına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, “Çok sayıda değerli Azeri kardeşimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşamaktadır… Her bir kişi fahri birer elçidir… Burada yaşayan tüm Azerbaycanlı kardeşlerime sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir