Pazartesi , Ocak 25 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erhürman: Partiler İç Değerlendirme Yapmak İçin En Geç Pazartesi Akşamına Kadar Süre İstedi

Erhürman: Partiler İç Değerlendirme Yapmak İçin En Geç Pazartesi Akşamına Kadar Süre İstedi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde, Mecliste temsil edilen 5 siyasi parti başkanı bir araya geldiği akşam yemeğinden sonra açıklamalarda bulundu.

“Sıcak bir sohbet ortamı oldu” diyen Erhürman, bütün partilerin, parti içi değerlendirmelerini tamamlamak üzere en geç pazartesi akşamına kadar süre istediklerini kaydetti.

Erhürman, “En geç pazartesi akşamına kadar parti içi değerlendirmelerini yapacaklar ve bize dönecekler. O değerlendirmeler sonucunda da en hızlı şekilde ya bir hükümet kurma noktasına gelinecek, ya da gelinmediği takdirde de ben hükümeti kurma görevini cumhurbaşkanına iade edeceğim” dedi.

Erhürman, bugün daha önceki saatlerde UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner’le görüştüğünü doğruladı.  Ancak görüşmenin içeriğine ilişkin açıklama yapmadı.

Hükümeti kurmakla görevlendirilen CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın davetiyle Valide Hanım Konağı’nda saat 18.00’de gerçekleşen yemekli toplantıya, Erhürman’ın yanısıra, Halkın Partisi (HP) Genel Başkan Vekili Yenal Senin, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı.

UBP Genel Başkan Vekili Saner ise, başka bir programı olduğunu belirterek yemeğe katılmayacağını bildirmişti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir