Çarşamba , Ocak 27 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akar: “Ada’da Gerçek Bir Çözümün Bulunabilmesi İçin Rumların Şımarık ve İnatçı Tutumlarından Vazgeçip Türk Varlığını Kabul Etmeleri Lazım”

Akar: “Ada’da Gerçek Bir Çözümün Bulunabilmesi İçin Rumların Şımarık ve İnatçı Tutumlarından Vazgeçip Türk Varlığını Kabul Etmeleri Lazım”

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile resmi ziyarette bulunduğu Libya’da görevli Mehmetçik ile bir araya gelişinde yaptığı konuşmada, Ege ve Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin olmadığı herhangi bir projenin yaşama şansının bulunmadığını söyledi.

Akar, “Ada’da gerçek bir çözümün bulunabilmesi için Rumların şımarık ve inatçı tutumlarından vazgeçmeleri ve Türk varlığını kabul etmeleri lazım” dedi.

 

Akar, “Biz garantör olarak her türlü sorumluluğumuzu, hakkımızı kullanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kıbrıs dahil mavi vatanımızdaki hak alaka ve menfaatlerimizi korumakta kararlı, azimli ve buna muktediriz” ifadelerine yer verdi.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir