Çarşamba , Ocak 27 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kapalı Maraş’ı 2 Ayda 70 Bini Aşkın Kişi Ziyaret Etti…

Kapalı Maraş’ı 2 Ayda 70 Bini Aşkın Kişi Ziyaret Etti…

Kapalı Maraş’ın ziyarete açılan bölümünün, 8 Ekim-8 Aralık 2020 tarihleri arasında ülkenin dört bir yanından ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden yaklaşık 70 bin kişi tarafından ziyaret edildiği bildirildi.

 

Pandemi koşullarına rağmen günlük ortalama 500-1000 ziyaretçi ağırlayan kapalı Maraş’ta bu sayının hafta sonları 7 binlere kadar çıktığı belirtildi.

 

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı açıklamada, yaklaşık 3,5 kilometresi ziyarete açılan kapalı Maraş’ı ziyaret edenlerin genelde mutlu ayrıldığını, duygusal anlar yaşayanların da olduğunu dile getirdi.

 

Ziyaretçilerin ihtiyaçları da düşünülerek caddeler üzerinde ikisi büyük olmak tümü belediye tarafından işletilen 8 adet kantin kuruldu. Yine temel ihtiyaçlar için seyyar tuvaletler konumlandırıldı.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirdiği 15 Kasım’daki ziyaretinden hemen önce bölgede, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği İş Birliği Protokolü çerçevesinde piknik alanı ve çocuk parkı yapılmış ve  peyzaj düzenlemeleri  de gerçekleştirilmişti.

 

Öte yandan,  Gazimağusa Belediyesi’nin Kapalı Maraş’ta hizmeti sunduğu bisikletler Covid-19 vakalarının artmasından sonra ilaçlanarak bugün yeniden kullanılmaya başlandı.

 

Yaklaşık 4 kilometrelik güzergahının daha kolay gezilebilmesi amacıyla Maraş’ta yeniden hizmete sunulan 600 adet bisiklet genel dezenfekte çalışması yapılmasının yanısıra her kullanıcının ardından dezenfekte edilerek virüs riski ortadan kaldırılıyor. 2 saatlik kullanım ücreti 10 TL olan bisikletler, bisiklet istasyonundan sadece kredi kartıyla ödeme yapılarak kiralanıp Maraş gezilebilir.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir