Çarşamba , Ocak 27 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Saner, Komutanları Kabul Etti

Başbakan Saner, Komutanları Kabul Etti

Başbakan Ersan Saner, dün kendisine nezaket ziyaretinde bulunan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu ile Tuğgeneral Taner Uysal, Tuğgeneral Nihat Ergün, Tuğgeneral Kemal Balta ve Tuğgeneral İbrahim Dağman’ı kabul ederek görüştü.

Başbakan Ersan Saner kabulde yaptığı konuşmada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” özdeyişini hatırlatarak, “Bu ilkeden asla taviz vermeden, düşmanımız da olsa, dost elini uzatarak ama azimli duruşumuzdan taviz vermeden, Kıbrıs Türk Halkının haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın güvencesinin Kıbrıs Türk halkı için vazgeçilmez önemi bulunduğuna vurgu yapan Başbakan Saner “Bu konuda ordumuza, sizlere müteşekkiriz” diye konuştu.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk de yaptığı konuşmada, Başbakanlık görevine gelmiş olmasından dolayı Başbakan Ersan Saner’i kutladı ve yeni görevinde başarılar diledi.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk, Başbakan Ersan Saner’e ziyaretleri anısına plaket de takdim etti.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir