Salı , Mart 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Yoklama Faaliyetleri Duyurusu Yayımladı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Yoklama Faaliyetleri Duyurusu Yayımladı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı yayımladığı yoklama faaliyetleri duyurusunda, bulaşıcı hastalıklar komitesi üst kurulunun artan covid-19 vakaları nedeniyle 29 aralık 2020 tarihinde almış olduğu kararlar kapsamında, 2003 doğumlu yükümlülerin yoklama tarihlerinin, örgün eğitime devamlılık durumları dikkate alınarak belirtilen esaslara göre iki dönem şeklinde yeniden düzenlendiğini bildirdi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığından alınan kayıtlarda örgün eğitime devam ettiği belgelenen yükümlülerin yoklama işlemlerinin 30 haziran – 15 eylül 2021 tarihleri arasında yapılacağını, bu yükümlülerin kimlik bilgileri, erteleme tarihleri ve yeniden belirlenmiş olan son yoklama tarih ve saatlerin www.mucahit.net internet adresinde yayımlandığını kaydetti.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı duyurusunda,  örgün eğitime devam etmeyen yükümlülerin yoklama işlemlerinin ise 1-10 şubat 2021 tarihleri arasında, kendilerine tebliğ edilmiş olan son yoklama çağrı pusulalarında belirtilen randevu gün ve saatinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Asal ve Seferberlik Şube müdürlüğünde yapılacağı kaydedildi.

Duyuruda, “Son yoklamaya gelenlerin, covid-19 pandemi tedbirlerine uygun hareket etmeleri, sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri, maske takmaları ve randevu gün ve saatine uymaları önem arz etmektedir” denildi.

Yapılan duyurunun, Askerlik Yasası’nın 25’inci Maddesi Gereğince Yükümlülere Yazılı Tebligat Mahiyetinde olduğu da belirtildi.

 

 

KAYNAK: GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI BASIN BÜROSU

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir