Salı , Mart 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılını Değerlendirdi

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılını Değerlendirdi

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde yapılan düzensiz göç ile mücadele operasyonları kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti’nden KKTC’ye gelmeye çalışan 550 düzensiz göçmenin kurtarıldığını bildirildi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosundan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Düzensiz göçmenlerden 178’i T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı ile yapılan ortak operasyonlarda tespit edilmiş ve Sahil Güvenlik Alanında Destek ve İş birliği Protokolü kapsamında T.C. Sahil Güvenlik ekiplerine denizde teslim edilmiştir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde bir özel motor yata düzenlenen operasyonda, gümrük yasasına aykırı bir şekilde Türkiye’ye götürülmek üzere yata yüklenen yaklaşık 1.450.000 TL değerindeki kaçak eşya ele geçirilerek adli makamlara teslim edilmiştir. Yine Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı ile yapılan iş birliği sonucunda İstanbul’da bir yük gemisine yapılan operasyonda 28.500.000 TL kaçak tütün ve sigara ele geçirilmiştir.

Denizde can ve mal güvenliğinin sağlanması çerçevesinde 2020 yılı içerisinde 5 arama kurtarma görevinde 5 KKTC vatandaşı, 2 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 1 diğer ülke vatandaşı olmak üzere toplam 8 kişi sağ olarak kurtarılarak aileleri ile kavuşması sağlanmıştır.”

KAYNAK: GKK BASIN BÜROSU

  

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir