Perşembe , Aralık 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, KKTC’de de Kutlanıyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, KKTC’de de Kutlanıyor

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 102’nci yılında “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, KKTC’de de kutlanıyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun bu sabah saat 08.00’de Bayrak Radyo ve Televizyonu’ndan günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma ile başladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, konuşmasında, yarınların teminatı gençlerin, Atatürk’ün çizdiği yol doğrultusunda ilerleyeceğine, KKTC’ye sahip çıkıp, kendini her alanda geliştirerek çok daha sağlam temeller üzerinde ileriye taşıyacağına olan inancının tam olduğunu vurguladı.

Etkinlikler çerçevesinde, saat 09.00’da protokol sırasına göre Lefkoşa Atatürk Büstü’ne çelenk konuldu. Törende, Anıtkabir’den gelen toprak, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri tarafından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, saat 10.00’da da BRT’de “Manşet+Programı’a katılarak öğrencilerle online bağlantıyla görüştü.

Saat 19.30’da ise Fener Alayı düzenlenecek. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun da katılacağı fener alayı, Lefkoşa Dereboyu’nda Citroen ışıkları-Lefkoşa Atatürk Anıtı güzergahında gerçekleştirilecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ın 102. yıl dönümü dolayısıyla saat 08.30’da Girne Atatürk Anıtı, saat 09.00’da Güzelyurt Atatürk Anıtı, Gazimağusa’da Zafer Anıtı, Akdoğan’da Atatürk Anıtı ve Geçitkale’de Atatürk Anıtında anma töreni gerçekleştirilirken, saat 10.00’da İskele Ecevit Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde anma töreni düzenlendi.

 

KAYNAK: TAK-BRT TV

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir