Salı , Temmuz 5 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Resepsiyon Düzenlendi

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Resepsiyon Düzenlendi

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle dün akşam Boğazköy’deki karargah bahçesinde resepsiyon düzenledi.

 

Resepsiyonda konuşan Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın TMT’den aldığı şanlı görevini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğini söyledi.

 

Güvenlik Kuvvetleri Komutan Tümgeneral Topaloğlu Kıbrıs’ın fethinin 450’nci, Türk Mukavemet Teşkilatının 63’üncü ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 45’inci kuruluş yıldönümlerini kutlamaktan büyük onur ve gurur duyduğunu söyledi.

 

Tümgeneral Topaloğlu, Kıbrıs’ın fetih tarihçesinden de bahsettiği konuşmasında, adanın Rumların enosis hayallerini gerçekleştirmek ve adadaki Türk varlığına son vermek için başlattığı girişimlere karşı Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesine sahne olduğunu kaydetti.

 

Kıbrıs Türk halkının Anavatan Türkiye’nin desteği ile kurulan TMT öncülüğünde haklarını, malını ve canını koruduğunu dile getiren Tümgeneral Topaloğlu, 1974 yılında gerçekleştirilen 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı ile Kıbrıs Türkünün özgürlük ve bağımsızlığına kavuştuğunu belirtti.

 

Tümgeneral Zorlu Topaloğlu’nun konuşmasını  ardından resepsiyon müzik dinletisi, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın tarihçesini anlatan slayt gösterisi ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bandosunun konseri ile sona erdi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GÜV.K.K.LIĞI BANDO KONSERİ

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından, 01 Haziran 2022 tarihinde saat 20.30’da Bellapais Manastırı-Beylerbeyi’nde, Cumhurbaşkanı Sn. Ersin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir