Çarşamba , Ekim 5 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ömürlü: “Güvenliğimizin yegane teminatı Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığıdır”

Ömürlü: “Güvenliğimizin yegane teminatı Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığıdır”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinde mihenk taşlarından biri olan şanlı Erenköy direnişinin 57’nci yıldönümünün gururla ve onurla kutlandığını bildirdi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü, Erenköy direnişinin 57’nci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Rum-Yunan sürülerinin, Kıbrıs’ın Yunanistan’a ilhakını amaçlayan barbarca saldırılarına karşı Erenköy halkı ile yüksek öğrenimlerini yarıda bırakıp vatan savunması için Kıbrıs’a koşan gençlerimiz ile bir avuç mücahidimizin gösterdiği onur ve cesaret direnişi ile destan yazıldı” ifadesini kullandı.

Ömürlü mesajında şunları kaydetti:

“Üstün Rum-Yunan palikaryalarının saldırıları sırasında çelik kanatlarını gererek gelen kahraman Pilot Yüzbaşı Cengiz TOPEL’in düşmanı bozguna uğratıp büyük zayiat vermesi sonrasında uçağı vurularak düşürüldüğü ve Rumlar tarafından esir alınarak şehit edildiği gündür o gün. Sadece Erenköy’de kalmayıp diğer savunmasız Türk köylerinde de Rumun yaptığı barbar saldırıları unutmak mümkün mü? Kıbrıs Türk halkı, Erenköy’de olduğu gibi, nice fedakarlıklar sonunda bugün bağımsız ve egemen KKTC Devletine sahiptir. Artık gelinen bu noktadan geriye dönüş, asla söz konusu olamaz. Kıbrıs’ta siyasi bir çözüm isteniyorsa öncelikle Kıbrıs Türk halkının ve KKTC Devletinin egemen varlığı esas alınıp kabullenilmelidir. Güvenliğimizin yegane teminatı da Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığıdır. Anavatanımız Türkiye’den başka garantöre de güvenmediğimiz bilinmelidir. Onur ve gururla kutladığımız Erenköy direnişinin 57.ncü yıldönümünde, Cengiz Topel’i ve tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.”

 

 

KAYNAK: GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

YEŞİLIRMAK DİRENİŞİ VE BÜTÜNLEŞME GÜNÜ TÖRENİ

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümg. Zorlu TOPALOĞLU, 05 Eylül 2022 tarihinde Yeşilırmak Direnişi ve Bütünleşme Günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir