Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330
Serdarlı’nın 47’nci Kurtuluş Yıldönümü Törenle Kutlandı – Radyo Güven
Çarşamba , Ekim 5 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Serdarlı’nın 47’nci Kurtuluş Yıldönümü Törenle Kutlandı

Serdarlı’nın 47’nci Kurtuluş Yıldönümü Törenle Kutlandı

Serdarlı’nın 47’nci kurtuluş yıldönümü bu sabah düzenlenen törenle kutlandı. Protokol sırasına göre anıta çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Serdarlı Belediye Başkanı adına As Başkan Ali Barkut törende yaptığı konuşmada, 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı’nın ardından Rumların saldırılara devam ettiğini ve 14 Ağustos 1974’de ikinci Barış Harekatının zorunlu olduğunu, böylece işgal altında olan Serdarlı’nın da özgürlüğe kavuştuğunu anlattı.

Törene katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da “tarihimizi iyi bilmeliyiz, soykırım ve katliamlar unutulmamalı” ifadelerini kullandı.  “Tarihi unutmamak anlaşma istemiyoruz anlamına gelmiyor” şeklinde konuşan Tatar, eşitlik temelinde, iki devlet çatısı altında bir anlaşmanın olabileceğini söyledi.

İkinci Barış Harekatı sırasında Serdarlı ve Gazimağusa’nın kurtarıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğüne değinerek, bir kez daha 1974 öncesine dönülmeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmasının ardından tören resmi geçitle sona erdi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

YEŞİLIRMAK DİRENİŞİ VE BÜTÜNLEŞME GÜNÜ TÖRENİ

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümg. Zorlu TOPALOĞLU, 05 Eylül 2022 tarihinde Yeşilırmak Direnişi ve Bütünleşme Günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir