Pazartesi , Ekim 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Şehit Yzb. Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2021; Türkiye ve KKTC’nin Katılımıyla KKTC’de İcra Edilecek

Şehit Yzb. Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2021; Türkiye ve KKTC’nin Katılımıyla KKTC’de İcra Edilecek

KKTC-Türkiye Fiili Hava Hücum Harekâtı, Hava İndirme Harekâtı ve Muharebe Arama Kurtarma Harekâtı Tatbikatı (Şehit Yzb. Cengiz TOPEL Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2021); Türkiye ve KKTC’nin katılımıyla KKTC’de icra edilecek.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, tatbikatın, 20-24 Eylül 2021 tarihleri arasındaki icra safhasına; KKTC’den Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Özel Görev Birliği, Kara Havacılık Birliği ile Türkiye’den Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Havacılık Komutanlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri  Komando Alay Komutanlığı unsurları ile katılım sağlanacak. Tatbikatın, seçkin gözlemci günü ise 24 Eylül Cuma günü yapılacak.

Açıklamada, tatbikatın amacının; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı birliklerinin Hava Hücum Harekâtı, Hava İndirme Harekâtı ve Muharebe Arama Kurtarma Harekâtı planlama ve icra etme kabiliyetlerini geliştirmek, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak ve birlikte çalışabilirliği geliştirmek olduğu belirtildi.

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GKK, Yedek Subay Son Yoklamasının 21 Eylül’de Yapılacağını Açıkladı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), yedek subay aday adaylığına 17 Eylül tarihine kadar müracaat edenlerin son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir