Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330
Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı – Radyo Güven
Pazartesi , Ekim 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin 221’e ulaştığı bildirildi.

Maraş’ın kapalı bölümünün açılması kapsamında Demokrasi Caddesi ve Kennedy Caddesi 08 Ekim 2020 tarihinde sivil halkın ziyaretine açılmış ve ilk gün 2332 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

 

Başlangıçta ziyarete açılan bölümdeki yolların asfaltlanması, kaldırımların onarılması, kavşak ve kaldırımlara peyzaj düzenlemesinin yapılması, sokak ve caddelere solar enerjili aydınlatmaların yerleştirilmesi, emniyetli yürüyüş alanlarının belli olması maksadıyla yol dubalarının yerleştirilmesi ve bununla birlikte bisiklet yolları oluşturulması TOKİ sorumluluğunda gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Piknik alanı (Plaj-2) bölgesinde 2 adet ahşap yiyecek ve içecek satış büfesi, 2 adet soyunma giyinme ve duş kabini inşa edilmiştir.

 

Arkın Palm Beach (King George Otel) bölgesinde 260 metre, Piknik alanı bölgesinde ise 640 metre uzunluğunda sahil şeridi halkın hizmetine açılmış, bu kapsamda 262 adet şemsiye ve 434 adet şezlong yerleştirilmiştir.

 

Konya Belediyesi tarafından 600 adet bisiklet, 1 adet çocuk parkı ile 6 adet seyyar satış büfesi hibe edilmiş ve Gazimağusa Belediyesi kontrolünde halkın hizmetine sunulmuştur.

 

Yaz sezonunun başlamasıyla plajlara ulaşımı kolaylaştırmak maksadıyla, Gazimağusa Belediyesi tarafından ring servis hizmeti başlatılmıştır.

 

Maraş’ın halkın ziyaretine açık olan Plaj-2 bölgesinde, KKTC Cumhurbaşkanlığı Koordinatörlüğünde Açık Su Yüzme Maratonu icra edilmiştir.

 

20 Temmuz 2021 tarihinde Maraş’ın batısında, kapalı bölgenin %3,5’lik bir kısmı Pilot Bölge olarak seçilmiş ve askeri bölge statüsünden çıkarılmıştır.

 

Yine aynı tarihte Gazimağusa Belediyesi tarafından Demokrasi Caddesi üzerindeki Çay Bahçesi ve Bilal Ağa Mescidi temizlenip restore edilerek halkın hizmetine sunulmuştur.

 

Ayrıca, ziyarete açılan Maraş bölgesi turist grupları için düzenlenen turlar bakımından ve yeni evlenen çiftlerin dış çekim yapmaları için cazibeli bir uğrak noktası haline dönüşmüştür.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GKK, Yedek Subay Son Yoklamasının 21 Eylül’de Yapılacağını Açıkladı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), yedek subay aday adaylığına 17 Eylül tarihine kadar müracaat edenlerin son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir