KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN İKİNCİ AŞAMASININ 43. YILDÖNÜMÜ KUTLANIYOR

Kıbrıs Barış Harekatı’nın ikinci safhasında kurtarılan Gazimağusa, Serdarlı ve Lefke’nin kurtuluşu törenlerle kutlanacak. Muratağa-Sandallar ve Atlılar ile Taşkent Şehitleri anılacak.

Kayıp şehitler Ayşe Süleyman, Zalihe Süleyman, Dilnevaz Süleyman ve Güldane Mehmet, yarın saat 10.00’da Muratağa Camii’nde defnedilecek.

Serdarlı’nın kurtuluşunun 43. yıldönümü kutlamaları yarın saat 18.00’de Serdarlı Atatürk Büstü önünde yer alacak. Muratağa-Sandallar ve Atlılar şehitlerini de anma töreni yarın saat 11.15’te Katliam Çukuru Anıtı’nda gerçekleştirilecek. Atlılar Şehitliği’nde yer alacak tören ise saat 12.00’de başlayacak.

Gazimağusa’nın kurtuluşunun 43. yıldönümü 15 Ağustos Salı günü, Zafer Anıtı’nda saat 18.00’de ve Polat Paşa Bulvarı’nda ise saat 18.30’da düzenlenecek törenle kutlanacak. Taşkent şehitleri 15 Ağustos Salı günü saat 18.00’de Taşkent Şehitliği’nde törenle anılacak.

Lefke’de Şehitleri Anma Töreni ise, 16 Ağustos Çarşamba günü saat 08.30’da Kemal Özalper Şehitliği’nde yer alacak.Lefke’nin Kurutuluşu Töreni ise aynı gün saat 18.00’de Lefke Atatürk Parkı’nda yapılacak. 

Yorum Yaz

*

Mobil Canlı Dinle