Her Ne Pahasına Olursa Olsun Şeklindeki Çözümden Yana Değiliz

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, barışın en çok değerini bilen kesimin analar, kadınlar olduğunu vurgulayarak, “Gelecek mücadelesinden, kalıcı barıştan vazgeçmedik. Ancak her ne pahasına olursa olsun da bir çözüm olsundan da yana değiliz ” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı’nda resepsiyon verdi. 
Resepsiyonda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 
Rum tarafının, Kıbrıs Türk tarafını kendi iradesi olmayan bir toplum gibi göstermeye çalıştığını ifade ederek, Kıbrıs Türklerinin gerektiğinde kendi başına adım atabildiğini vurguladı. Kıbrıs Türklerini 1974 öncesinde yaşananları, yaşamayacağı bir geleceğe taşımak için uğraş verdiklerine dikkat çeken Akıncı, bunun için çalıştıklarını, karşı tarafın bir hata yaptığını, yaptıkları hatayı düzeltmeleri halinde, ertesi gün masaya geri dönebileceğini söyledi.

“KKTC’de evimizin içini düzelterek yola devam edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC’nin devletimiz olduğunu ve onu her geçen gün daha ileriye götürmenin başta hükümetler olmak üzere herkesin görevi olduğunu da belirtti.

Yorum Yaz

*

Mobil Canlı Dinle