Akıncı: Bir Yere Varıp Varılamayacağı Ortaya Çıkacak

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bundan sonraki sürecin daha da sıkıntılı olabileceğini görmek için müneccim olmaya gerek olmadığını söyleyerek, sıkıntıların aşılmasıyla birlikte görüşmelerin yeniden başlayabileceğini, Birleşmiş Milletlerin, mekik diplomasisini daha da verimli bir şekilde yapmasıyla Nisan veya Mayıs ayında bir yerlere varıp varılamayacağının ortaya çıkacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile akşam yemeğinde bir araya geleceğini kaydederek, baştan beri hedeflerinin Kıbrıs’ta iki tarafın da kabul edebileceği siyasal eşitlik ve güvenlik içerisinde yaşanacak bir adayı yaratmak olduğunu belirtti.

“Bunun parametrelerini yeniden keşfedecek, inşa edecek değiliz, bu parametreler ortadadır. Yıllar içinde varılan mutabakatlarla yapılan çalışmalarla, iki kesimli, iki toplumlu siyasal eşitlik içinde yaşanacak bir Kıbrıs’ın parametreleri ortaya çıkmıştır” diyen Akncı, söz konusu parametrelerin altını doldurmak için uğraştıklarını söyledi.

Yorum Yaz

*

Mobil Canlı Dinle