23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kapsamında Şiir, Komposizyon Ve Resim Yarışması Düzenlendi

Radyo Güven Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında şiir, komposizyon ve resim yarışmaları bu yıl ilk kez çocukların sunumu ile gerçekleştirildi.

Yarışmanın sunuculuğunu yapan 10 yaşındaki Kezban Özdemir ve yine aynı yaşta olan Deniz Gönül sergiledikleri performansla kendilerine hayran bırakırken, Radyo Güven Müdürü olarak sahneye çıkan 10 yaşındaki Devin Canbaz da kısa bir konuşma yaptı.

Radyo Güven Müdürü olarak sahneye çıkan Canbaz , kendilerinin bu güzel vatanda egemen olarak yaşayıp bayramlar yaparken, hemen yanı başta duran ve dünyanın sırt döndüğü, görmezden geldiği Ortadoğu’da çocukların savaş nedeniyle evlerini terk etmekte, Anne, babasını kaybetmekte ve ölmekte olduğunu vurgulayarak,  oradaki çocukların da kendileri gibi bir gün huzura kavuşmasını ve dünyada hiç bir çocuğun ölmemesini diledi.

Canbaz konuşmasını ; Dr. Fazıl Küçüğün “Bugün Bizim İse, Yarın Da Bütün Varlıkları Ve Bütün Saadetleri İle Yalnız Çocuklarımızındır. Onları En İyi Şekilde Yetiştirmek Bir Borçtur ” sözleri ile noktaladı.

Radyo Güven Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yarışma sonunda  İlkokullar arası şiir kategorisinde; The English School Of  Kyrenia’dan “İzindeyim” adlı eseriyle Derin Barutcuzade birinci; TED Koleji’nden “Bağımsız Ülkem” adlı eseriyle Sude Köktürk İkinci;  Özgürlük İlkokulu’ndan “Türk Kanı Benim Kanım” adlı eseriyle Zeki Zekican Üçüncü olurken, kompozisyon kategorisinde; Aydınköy İlkokulu’ndan “Sana Söz Atatürk’üm” adlı eseriyle Onat Bayraktar Birinci; Lefke İstiklal İlkokulu’ndan “Haberler Güzel Olsun” adlı eseriyle Nehir Karadağlı İkinci; The English School Of  Kyrenia’dan “Atatürk’e Yolculuk” adlı eseriyle Ödül Soytürk Üçüncü oldu.

Anaokullar arası Resim yarışmasında ise; Girne Maarif Anaokulu’ndan Dilçem Yurddaş üçüncü; Ağırdağ- Dağyolu İlkokulu’ndan Ayşe İnan ikinci; Girne Amerikan Elementary’den Aze Derin Tula birinci olurken, Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu’ndan Sıla Akdüne; Girne Amerikan Prep. School’dan Defne Güçkan ve Yakın Doğu İlkokulu’ndan Simay Gürün de Övgüye değer görüldü.

Yarışmada şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri  Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım tarafından verilirken, Yarışmaya katılan tüm finalist öğrencilerin öğretmenlerine, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Cemal Volkan tarafından hediye takdim edildi.

Resim dalında dereceye girenlere ise ödülleri Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Dairesi Müdürü Aytunç Şirket tarafından verildi.

Yarışmada ayrıca,  seçici kurul üyelerine Radyo Güven Müdürü Muharrem Özdemir tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Yarışmaya adeta bir şölen havası katan Green Flipper Ecokids School öğrencilerinden; Su Ayza Şahin, Aylara Ahmedova, Özgür Mustafa Alkım, Toprak Özen, Nila Köylü ve Hasan Altıparmak da dans gösterileriyle konuklara ve izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Radyo Güven binasında  gerçekleşen ,İlkokullar arası “Ulusal Egemenlik” temalı şiir ve kompozisyon; anaokullar arası “Çocuk Bayramı” temalı resim yarışması bu yıl ilk kez Radyo Güvenin Facebook ve Youtube internet sitesinden de canlı ve görüntülü olarak yayınlandı. 

Yorum Yaz

*

Mobil Canlı Dinle