BESİM: “600 YATAK KAPASİTELİ NALBANTOĞLU HASTANESİ 144 DOKTOR VE 441 HEMŞİRESİYLE 40 YILDIR HİZMET VEREN TARİHİ BİR HASTANE”

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Ramazan Bayramı vesilesiyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, hastanenin, 600 yatak kapasitesi, 144 doktor ve 441 hemşiresiyle 40 yıldır hizmet veren tarihi bir hastane olduğunu ifade etti.

Lefkoşa’ya yeni bir hastane yapılmasının öngörülmesine rağmen, ihtiyaçlardan dolayı Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yatırımların aralıksız sürdüğünü kaydeden Besim, hastanede böbrek ve kalp nakli, kalp ameliyatları, nöroloji tedavileri gibi ileri uygulamaların yapıldığı bir hastane olduğunu belirtti ve tüm çalışanlara teşekkür edip Ramazan Bayramlarını kutladı.

Hastanelerin acil servislerindeki yoğunluklar konusunda ise, acil vakalar dışında acil servislerin kullanılmaması gerektiğini belirten Besim, acil olmayan bir vakadan dolayı acil servise gelen bir kişinin acil müdahale gerektiren başka birinin alması gereken müdahaleyi geciktirebileceğini ifade etti.   

 

Yorum Yaz

*

Mobil Canlı Dinle