Akıncı: En Büyük Hedef Çözüme Ulaşmak

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, en büyük hedefin, gelecek kuşakların barış ve huzur içinde bir gelecek kurabileceği Kıbrıs’ı yaratmak için çözüme ulaşmak olduğunu söyleyerek, bunun için iyi niyet ve yapıcı bir yaklaşımla çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Akıncı,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde gençleri kabülünde yaptığı konuşmada, çözüm için tek taraflı iyi niyet ve yapıcı yaklaşımların yeterli olmadığını, bu yönde atılan adımlara Kıbrıs Rum tarafının da karşılık vermesinin şart olduğunu ifade ederek, “Maalesef yapıcı ve yaratıcı öneri yerine ön şartlarla karşılaşıyoruz” dedi.

Akıncı, gençlere “Siz gençlerin gelecek belirsizliğinden kurtulması, huzur, barış ve güvenlik içinde bir gelecek kurması için tüm iyi niyetimizle çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin gerek eğitiminiz, gerek toplumsal sorumluluk ve çevre bilincinizin güçlenmesi, kültür, sanat, spor alanlarında başarılı olmanız için çözüm olsa da olmasa da tüm kesimlerin var gücüyle çalışmaya devam etmesi gerekir. Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bu bayram, gençliğin önemini ve önemsenmesi gerektiğini anlatmaya yeterlidir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

*

Mobil Canlı Dinle